НАЦІОНАЛЬНА ПРЕМІЯ ДЛЯ МАС-МЕДІЙНИКІВ, ЗНАВЦІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ГАЛУЗІ, ЖУРНАЛІСТІВ ТА АНАЛІТИКІВ, ЩО ВИСВІТЛЮЮТЬ ПРОЦЕС РЕФОРМУВАННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ В ЗАСОБАХ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
«Media etc.»
economy / taxes / customs
ПРО ПРЕМІЮ:
«Media etc.» — це Національна премія для фахових медійників, що спеціалізуються на економічній проблематиці та висвітлюють процес реформування економіки України, зміни у податковій сфері, підтримку та розвиток вітчизняного підприємництва.
Дебютувавши у 2016 р., премія здобула визнання серед медійної спільноти та відкриває нові можливості.
Суть проекту: процеси реформування економіки України потребують якісного, професійного та оперативного висвітлення. Безперечним є той факт, що суспільство має бути обізнаним у різних аспектах формування справедливої та ефективної податкової системи; усвідомлювати механізми створення сприятливого бізнес-середовища. Українські журналісти роблять численні вдалі спроби фахово висвітлювати, а також ініціювати та підтримувати зважену суспільну дискусію в межах економічної тематики.
Сьогодні виникла нагальна потреба у більш широкому громадському обговоренні ідей економічного розвитку країни в цілому та її регіонів і міст зокрема в українському медіа-просторі. Саме з метою активізації цього процесу, а також задля удосконалення якості української економічної журналістики започаткована Національна премія для журналістів «Media etc.» на кращий медійний продукт (публікація будь-якого жанру у друкованих або інтернет-ЗМІ, відео- або радіорепортаж), присвячений економічним реформам в Україні, розвитку малого та середнього підприємництва і податкового реформування.
Премія заснована громадськими організаціями:
ІНСТИТУТ ПОДАТКОВИХ РЕФОРМ
ГРОМАДСЬКЕ РАДІО
Лауреати премії «Media etc.» визначались шляхом проведення конкурсу журналістських робіт різних форматів та жанрових форм (публікації, відеорепортажі, радіорепортажі)
«Media etc.» є громадською ініціативою.
Олена Хотенко
Голова Ради ГО «Інститут податкових реформ»
Голова оргкомітету
Андрій Куликов
Голова правління ГО «Громадське радіо»
Голова журі конкурсу
УМОВИ ТА ВИНАГОРОДА
До участі у конкурсі запрошувались журналісти, які займаються професійною діяльністю у штаті чи поза штатом вітчизняних друкованих видань, телеканалів, радіостудій та інтернет-видань, а також незалежні журналісти, фрілансери, що сплачують податки в Україні.
Номінації Media etc.:
Національна журналістська премія
за кращу публікацію
Національна журналістська премія
за кращий відеорепортаж
Національна журналістська премія
за кращий радіорепортаж
Журналістська премія регіональних ЗМІ
за кращу публікацію
Журналістська премія регіональних ЗМІ
за кращий відеорепортаж
Журналістська премія регіональних ЗМІ
за кращий радіорепортаж
Національна премія «Журналістський дебют року»
в галузі економічних новин
Премія журналістської ініціативи
Податки з премій сплачуються організаторами конкурсу.
Церемонія нагородження відбулась
6 лютого 2017 року у м.Київ
ЕКСПЕРТИ
Артем Вдовиченко
Кандидат економічних наук, завідувач науково-дослідного відділу економіко-математичного моделювання в оподаткуванні Науково-дослідного центру проблем оподаткування та фінансового права, старший науковий співробітник
Отар Довженко
Медіакритик, редактор, журналіст. Викладач кафедри журналістики і кафедри медіакомунікацій УКУ
Валерій Захожай
Доктор економічних наук, професор, директор Інституту міжнародної економіки, фінансів імені Святої Великої княгині Ольги, МАУП
Борис Кушнірук
Економіст. Працював консультантом з питань розвитку банківського сектору Координаційної ради з питань політики фінансового сектору Кабінету Міністрів України
Уляна Лешко
Кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики, реклами та зв'язків з громадськістю Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського
Володимир Литвиненко
Кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри журналістики та нових медіа Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка
Людмила Супрун
Доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри журналістики гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія»
Олександр Цимбал
Доктор економічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу соціальної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень
Ігор Чичкань
Експерт з PR-комунікацій, випусковий редактор 5 каналу
Юрій Борисов
Коуч з публічних виступів, ораторської майстерності та підготовки до інтерв'ю зі ЗМІ; засновник учбового центру Astra Sapience; автор книг "Медийная личность", "Мастер слова", "Сценарии убедительного выступления".
Визначено номінантів Національної премії «Media etc.»
Учасники конкурсу – мас-медійники та аналітики, що спеціалізуються на економічній тематиці, представили на розсуд журі 106 друкованих текстів, теле- та радіопрограм, які були оприлюднені протягом 2016 року. Усі вони змагалися за звання «найкращий».

«Експерти та журі провели кропітку працю для того, щоби ми мали можливість неупереджено та якісно визначити переможців. Кожна робота була ретельно проаналізована за багатьма параметрами і критеріями. Для того, щоби уникнути суб'єктивності оцінювання, для оцінки робіт (крім журі) було додатково залучено 9 експертів і незалежну редакторську групу. Ними здійснювався попередній аналіз конкурсних матеріалів. Як результат, на загальних зборах експерти та журі визначили номінантів премії та її переможців» – зазначила голова оргкомітету Олена Хотенко.

Автори конкурсних робіт висвітлювали й аналізували найбільш актуальні аспекти розвитку економічної галузі. Проблематика представлених матеріалів стосувалася вкрай злободенних тем. Крім того, як відзначив експерт «Media etc.», економіст Борис Кушнірук: «поміж проаналізованих робіт були цікаві матеріали, як за змістом, так і за формою: написані простою, зрозумілою мовою, з яскравими таблицями та графіками та, що надважливо – написані без істерії, яка, на жаль, притаманна багатьом нашим журналістським текстам, присвяченим проблемним питанням української економіки».

За рейтингами експертів та висновками редакційної групи, журі в складі: Андрія Блінова, Олександра Крамаренка, Андрія Куликова, Йосипа Пінтуса та Олени Хотенко визначило претендентів на здобуття премії «Media etc.» у номінаціях:

Національна журналістська премія за кращу публікацію
Некрасов Всеволод
Таможенный лимит до 22 евро за посылку: убить "тень" или похоронить конкуренцию
Патрікєєва Наталія
Зона вільної торгівлі: як завойовувати ринки
Ярощук Олександр
На кону - 600 млн, або Чи вийде Україна цілою з лісової "пастки"?
Національна журналістська премія за кращий відеорепортаж
Братішко Сергій
Полювання на привидів ЖКГ (телепрограма «Брат за брата»)
Дергунова Дар'я
Битва за воду (телепрограма «Брат за брата»)
Меркулова Наталія
Підвищення якості харківського цукру та збільшення врожайності цукрового буряку завдяки європейським технологіям вирощування
Журналістська премія регіональних ЗМІ за кращу публікацію
Гаврилюк Марія
Майбутнє промзон: коли на Прикарпатті запрацюють індустріальні парки
Лермонтов Володимир
Украинское Счастье: свет, тепло и... «не стреляют»
Ізотов Ігор
Тролейбуси для Нострадамуса
Журналістська премія регіональних ЗМІ за кращий відеорепортаж
Височанська Оксана
У пошуках Європи. Гуцульський сир
Добровольська Тетяна
Вихід підприємств на ринки ЄС
Щербакова Альона
Загрози подвоєної «мінімалки»
Церемонія нагородження
Із числа номінатів 06 лютого 2017 р. об 11:00 буде визначено лауреатів Національної премії «Media etc.».

Тоді ж оголосять імена переможців номінацій «Національна премія «Журналістський дебют року» в галузі економічних новин» та «Премія журналістської ініціативи».

Організатори заходу вирішили зберегти інтригу до церемонії.

За спільною думкою журі, цього року не буде присуджено премій в номінаціях «Національна журналістська премія за кращий радіорепортаж» та «Журналістська премія регіональних ЗМІ за кращий радіорепортаж». Однак будуть нагороджені спеціальними відзнаками наступні конкурсанти: Богата Олена, Дубінін Герман і Ткаченко Ірина (за участь в конкурсі Національної премії «Media etc.»).

Доктор економічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу соціальної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень, експерт конкурсу Олександр Цимбал поділився власними враженнями від конкурсу: «Виділив для себе кілька робіт, в яких інформацію подано компетентно, виважено, системно, відповідно до сучасних економічних поглядів».

Позитивну думку про Національну премію «Media etc.» озвучила Людмила Супрун – доктор наук із соціальних комунікацій, професор, завідувач кафедри журналістики гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія». Вона звернула увагу на те, що: «Є конкурсні роботи, з чітким, логічно вмотивованим та мовленнєво виваженим викладом, багаті на образні засоби, із вдало підібраною структурно-композиційною формою медіатексту».

Оргкомітет запрошує усіх на урочисту церемонію нагородження лауреатів Національної премії «Media etc.», яка відбудеться в Українському кризовому медіа-центрі 06 лютого 2017 р. об 11:00.

Реєстрація на подію та відповіді на питання здійснюється шляхом надсилання запитів на e-mail konkurs@mediaetc.org.

Визначено лауреатів Національної премії для журналістів економічного напряму MEDIA etc.
Вперше пройшло нагородження Національної премії «MEDIA etc.» (http://mediaetc.org/) для фахових медійників, що спеціалізуються на економічній проблематиці та висвітлюють процес реформування економіки.

Премія є виключно громадською ініціативою та проводиться вперше. Її засновники - громадські організації: «Інститут податкових реформ» і «Громадське радіо».

На конкурс було подано 106 робіт майже з усіх регіонів України. Для найбільш об'єктивної оцінки залучено найкращих та незаангажованих експертів, редакторів, творчу групу, журі. За рейтингами експертів, висновками редакційної групи журі визначило переможців премії «Media etc.» у номінаціях:

Некрасов Всеволод
Ярощук Олександр
Патрікєєва Наталія

Лауреатами у «Національній журналістській премії за кращу публікацію» стали Некрасов Всеволод «Таможенный лимит до 22 евро за посылку: убить "тень" или похоронить конкуренцию» та Ярощук Олександр «На кону - 600 млн, або Чи вийде Україна цілою з лісової "пастки"?»
Дипломом номінанта була нагороджена Патрікєєва Наталія «Зона вільної торгівлі: як завойовувати ринки»
Братішко Сергій
Дергунова Дар'я
Меркулова Наталія

«Національну журналістську премію за кращий відеорепортаж» отримав Братішко Сергій «Полювання на привидів ЖКГ (телепрограма «Брат за брата»)»
Номінантами премії стали Дергунова Дар'я «Битва за воду (телепрограма «Брат за брата»)» і Меркулова Наталія «Підвищення якості харківського цукру та збільшення врожайності цукрового буряку завдяки європейським технологіям вирощування»
Гаврилюк Марія

«Журналістську премію серед регіональних ЗМІ за кращу публікацію» було вручено Гаврилюк Марії «Майбутнє промзон: коли на Прикарпатті запрацюють індустріальні парки»
Серед претендентів також були: Ізотов Ігор «Тролейбуси для Нострадамуса» та Лермонтов Володимир «Украинское Счастье: свет, тепло и... «не стреляют»
Височанська Оксана

«Журналістською премією серед регіональних ЗМІ за кращий відеорепортаж» відзначено Височанську Оксану «У пошуках Європи. Гуцульський сир»
Номінантами ж на премію були: Добровольська Тетяна «Вихід підприємств на ринки ЄС» та Щербакова Альона «Загрози подвоєної «мінімалки»
Павлюк Інна

«Національною премією «Журналістський дебют року» в галузі економічних новин» була нагороджена Павлюк Інна «Листи у потойбіччя» (телепрограма «Брат за брата»)
Відзнаками оргкомітету конкурсу за результатами комплексної оцінки експертами, редактором та творчою групою Національної премії «Media etc.» були нагороджені спеціальною премією Омелянчук Інна ««Гордієв вузол» для селян» (газета «Рівненський кооператив») та Семашко (Арламова-Кирюшина) Світлана «Проблема малого бізнесу» (філія НТК Вінницька регіональна дирекція «ВІНТЕРА»).

«Премію журналістської ініціативи» здобули: Ансіфорова Марина «Мільйон доларів у подарунок судді» та «Притиснуті судді. Документи у справі Татькова та Ємельянова», Волкова Тетяна «Рыночная экономика, или сколько стоит торговля на рынках Павлограда?», Красінський Владислав «"Відродження" и Онищенко: о чем молчит НАБУ в "газовом деле"» та Сіволап Сергій «Своя ферма».

За спільною думкою журі, цього року не було присуджено премій в номінаціях «Національна журналістська премія за кращий радіорепортаж» та «Журналістська премія регіональних ЗМІ за кращий радіорепортаж». Однак заохочувальними відзнаками було нагороджено наступних конкурсантів: Богату Олену, Дубініна Германа і Ткаченко Ірину.

Згідно спільного рішення засновників, Національна премія «Media etc.» буде щорічною.

Головою журі був Андрій Куликов, роботу організаційного комітету очолювала Олена Хотенко.

Загальний преміальний фонд склав 44000 грн. Податки з грошових винагород сплачуватимуться організаторами конкурсу.


КОНТАКТИ
та офіційні посилання
Подзвонити
+38 044 539 00 27
Надіслати роботу
Обговорення і коментарі
Made on
Tilda